Dlaczego EuroCave?

TEMPERATURA

Nawet jeśli idealna temperatura do przechowywania wina wynosi od 10°C do 14°C, zakres temperatur EuroCave jest bardzo szeroki, od 5°C do 22°C, co pozwala przechowywać białe wino lub Szampana w gotowości do spożycia w 5°C lub czerwone Bordeaux w 18°C.

Oryginalny system grzewczy „Twin Process” (podwójny obieg ciepły/zimny) firmy EuroCave odtwarza specyficzny klimat najlepszych naturalnych piwnic. Dzięki czujnikom o wysokiej precyzji, proces „Twin Process” realizuje w czasie rzeczywistym poprawki wymagane do utrzymania idealnej temperatury, wytwarzając ciepłe lub zimne powietrze, aby zapobiec wahaniom temperatury wewnątrz szafki. w ten sposób zapewniona jest stała temperatura wewnątrz winiarki niezależnie od warunków zewnętrznych (od 0 ° – 35 ° c). Jednolita temperatura jest utrzymana dzięki ściankom ze specjalnego aluminium zapewniającego bardzo efektywne przewodnictwo cieplne.

WILGOTNOŚĆ

Upewnij się, że twoje butelki są przechowywane w warunkach o prawidłowej wilgotności, która jest niezbędna dla zachowania elastyczności i szczelności korków. Idealny poziom wilgotności przekracza 50%, aby zapobiec wysuszeniu korków, co mogłoby pozwolić powietrzu na przedostanie się do butelki, powodując nieodwracalne utlenianie wina.

Nasze szafy wyposażone w system „Hygro +”, który gwarantuje stały poziom wilgotności powyżej 50%. Naturalna wilgoć w powietrzu skrapla się na specjalnych aluminiowych ścianach winiarki, których wytłoczona powierzchnia przechwytuje krople wody, aby równomiernie rozprowadzać wilgoć, kontrolowaną przez gliniany wkład kulowy. Umieszczony po przeciwnej stronie, precyzyjny czujnik mierzy poziom wilgotności. Wreszcie winiarki Eurocave to jedyne urządzenia tego typu z automatycznym wyświetlaczem i systemem alarmowym poziomu wilgotności.

IZOLACJA

Skuteczna izolacja jest niezbędna:
• zapobiega wahaniom temperatury, a tym samym gwarantuje stabilność termiczną
• zmniejsza zużycie energii.

CQI (Cellular Quality Insulation) izolacja o dużej gęstości, w połączeniu ze znaczną grubością ścianek (5 cm), tworzy podwójną barierę termiczną zapewniającą optymalną ochronę przed zmianami temperatury. System kontroli termicznej „Twin Process” jest w ten sposób mniej eksploatowany, co powoduje znaczne oszczędności energii. Aby zapewnić optymalną izolację, wszystkie winiarki EuroCave są wyposażone w uszczelkę magnetyczną, która zapewnia szczelne zamknięcie drzwi.

Izolacja UV. Zarówno drzwi szklane z ramą oraz szklane pełne produkowane przez EuroCave składają się z dwóch 4 mm tafli hartowanego szkła. Są one oddzielone szczeliną wypełnioną gazem argonowym. Taka konstrukcja zapewnić optymalną izolację termiczną oraz dodatkową ochronę przed szkodliwymi promieniami UV(blokada 97% promieniowania UV). Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest zminimalizowanie ryzyka kondensacji wilgoci na zewnątrz urządzenia.

WENTYLACJA

Jakość powietrza i jego ciągła wymiana są kluczowe dla:
• zapobiegania nieprzyjemnym zapachom, które mogłyby przenosić się do wina,
• zapobiegania powstawania pleśni spowodowanej brakiem wentylacji

Winiarki EuroCave korzystają z naturalnej wentylacji poprzez „efekt oddychania”. Cyrkulacja powietrza jest zapewniona przez 2 otwory wentylacyjne znajdujące się w górnej i dolnej części szafy, pomiędzy którymi, z powodu różnicy ciśnień powstaje przepływ powietrza.

Ponadto górny odpowietrznik, przez który powietrze dostaje się do szafy, jest wyposażony w filtr węglowy, który oczyszcza powietrze i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Podobnie jak w naturalnej piwnicy, ten „efekt oddychania” zapewnia stałą i stopniową odnowę powietrza i zapobiega rozwojowi pleśni.

Filtr węglowy należy wymieniać raz w roku, aby zachować jego właściwości filtracyjne.

WIBRACJE

Wibracje zakłócają proces rozwoju wina. Wino leżakując nawet w dogodnych warunkach w dalszym ciągu narażone jest na wibracje przekazywane z otoczenia lub generowane przez różne sprzęty i urządzenia. Wibracje te w negatywny sposób oddziałują na wino powodując:
• przyspieszenie procesu dojrzewania
• zakłucając proces sedymentacji tanin.

Oryginalny system Ves (system wykluczania drgań) firmy EuroCave zapewnia skuteczną barierę antywibracyjną z kilkoma warstwami ochrony. Sprężarka jest oddzielona od szafy i stoi na wysokowydajnych cichych blokach, które zapobiegają przenoszeniu wibracji. Ponadto nasze półki są wyposażone w kilka amortyzatorów, które redukują pozostałe wibracje. Jeśli chodzi o nóżki szafki, można je indywidualnie dopasować i zapewnić pełną stabilność.

DOSTĘPNA PRZESTRZEŃ

Ergonomiczny system półek musi umożliwiać przechowywanie maksymalnej liczby butelek na minimalnej przestrzeni, zapewnić dobre ich rozmieszczenie i umożliwić bezproblemowy dostęp do win. Aby inteligentnie wykorzystać dostępną przestrzeń, należy wziąć pod uwagę pewne kryteria:
• różne rozmiary i kształty butelek,
• jak największą liczbę butelek, które chcemy przechowywać w urządzeniu.

W przeciwieństwie do standardowych urządzeń zaprojektowanych przez producentów sprzętu AGD, wymiary winiarek EuroCave są specjalnie zaprojektowane pod wina. Modele półek opracowane przez EuroCave oferują dostosowane do różnych kształtów, rozmiarów i ciężarów butelek. Przechowywanie odbywa się przez podwójną głębokość układania, a butelki są bezpiecznie umieszczone na specjalnie zaprojektowanych rękawach (ramię sommeliera). Półki są zaprojektowane, aby wytrzymać duży ciężar butelek i zapobiegać ich osunięciu. Konstrukcja winairek EuroCave jest wzmocniona stalową ramą i usztywniaczem (w dużych modelach).

Szerokie możliwości konfiguracji
Nie jesteśmy ograniczeni do jednego rodzaju półek. Możemy dowolnie skonfigurować wnętrze urządzenia dostosowując je do swoich potrzeb. Dzięki specjalnemu systemowi prowadnic w ścianach, półki można umieścić na żądanej wysokości w szafie. W ten sposób można dostosować pojemność szafy do własnych wymagań, zachowując całkowite bezpieczeństwo. Ponadto przestrzeń pomiędzy pasami podtrzymującymi półkę jest zaprojektowana tak, aby etykiety butelek, w szczególności większe butelki szampana, nie ocierały się o półkę powyżej.

Półki do różnych zastosowań
Półki wysuwane, wyposażone są w rozwiązanie Main Du Sommelier zapewniające możliwość bezpiecznego przechowywania wszystkich rodzajów butelek. Ich położenie na półce można dostosować według potrzeb. Półki stałe z przeznaczeniem do przechowywania win, są są wykonane z litego buku i zaprojektowane tak, aby utrzymać do 78 butelek, gwarantując jednocześnie całkowitą stabilność. Wreszcie, półki prezentacyjne, posiadające trzy poziomy nachylenia, pozwalają na efektowną prezentację własnej kolekcji.

Cyrkulacja powietrza
Półki są zaprojektowane z tak, aby umożliwić swobodny przepływ powietrza między butelkami i zapewnić jego odpowiednią cyrkulację w całej winiarce, zapobiegając w ten sposób rozwojowi pleśni.