Dyspensery i Wine-Bary

Dyspensery do win

Wino to bardzo wykwintny trunek, który w Polsce cieszy się rosnącą popularnością – wspominamy o tym często, gdyż jako pasjonatom zależy nam na zwiększaniu się rynkowego udziału szlachetnych alkoholi. Polacy coraz chętniej sięgają po wyszukane warianty, pochodzące ze znanych regionów, które produkowane są w renomowanych winiarniach. Aby jednak w pełni wydobyć smak i aromat tego trunku, należy wino przechowywać w odpowiednich warunkach. Bardzo istotna jest temperatura oraz izolacja od innych czynników zewnętrznych. Jeśli chcemy przechowywać butelkę po otwarciu, również należy zapewnić jej odpowiednie warunki przechowywania. W jednym i drugim przypadku bardzo przydatne będą dyspensery do wina.

Innowacyjne wine-bary idealne do restauracji i domu

Wine-bary to mini lodówki na wina. Charakteryzują się one niewielkimi wymiarami w porównaniu do na przykład klasycznych chłodziarek do wina i mogą zostać ustawione na blacie czy ladzie. Są bardzo poręczne i można bez problemu przestawić je w miejsce, w którym najwygodniej będzie z nich korzystać. Te niepozorne urządzenia mają szereg wygodnych funkcji. Służą do przechowywania otwartych i zamkniętych butelek w odpowiedniej temperaturze, a także do serwowania wina do kieliszków za pomocą wygodnego dyspensera.

Przeznaczone do wina dyspensery mogą pomieścić tylko po jednej butelce z danego gatunku wina lub po kilka, aby zawsze pod ręką był zapas danego rodzaju. Dzięki temu, że można wybierać między różnymi wymiarami i rodzajami, dyspenser do wina to idealna opcja nie tylko do lokalu gastronomicznego, ale także do domu prywatnego. Można postawić takie urządzenie na barowej lub restauracyjnej ladzie, a także na blacie kuchennym czy kredensie w jadalni. Dyspenser do wina to gwarancja zachowania bukietu smaków i aromatów w odkorkowanym winie nawet przez kilka dni po jego przysłowiowym odkorkowaniu i możliwość wygodnego serwowania wina dla gości. Dyspenser obniża temperaturę wina, podkreśla wyjątkowość każdej butelki i utrzymuje świeżość trunku wewnątrz butelki.

Szeroki wybór dyspenserów do wina o różnej pojemności

Dyspenser do wina to urządzenie niepozorne, ale kryjące w sobie szereg bardzo przydatnych funkcjonalności. Dostępne są bardzo różne warianty wine-barów, dzięki czemu każdy może znaleźć idealny model dla siebie. Różnią się one przede wszystkim pojemnością oraz designem, a także oferowanymi funkcjami. Dzięki temu można zdecydować się na bardzo zaawansowane urządzenie lub takie, które będzie nieco prostsze, ale również funkcjonalne i w stu procentach sprawdzi się jako miejsce do serwowania i przechowywania domowej kolekcji wina lub w niewielkim barze czy hotelowej restauracji. Dozowanie wina, czyli jego nalewanie za pomocą dyspensery jest niezwykle łatwe, co w parze z innymi zaletami tego urządzenia, jak jednoczesne schładzanie trunku sprawia, że dozownik do wina to jeden z tych produktów, bez których miejsce przyjazne wszystkim fanom wina nie może się obyć.

Każdy dyspenser do win podzielony jest na różne strefy, dzięki czemu w jednym urządzeniu można przechowywać kilka butelek wina, które mogą się od siebie znacznie różnić i mieć zupełnie inne wymagania. To, ile butelek wina zmieści się do środka i jak podzielone są poszczególne strefy temperatury w dyspenserze, jest często najistotniejszą kwestią podczas wybierania wine-baru. Większe modele dyspenserów na wino idealnie sprawdzą się w lokalach gastronomicznych, na przykład w barach i restauracjach serwujących ten trunek na kieliszki, a mniejsze można wykorzystać w hotelach oraz w domach prywatnych.

Dyspensery gastronomii i do domu?

Każdy dyspenser do win podzielony jest na różne strefy, dzięki czemu w jednym urządzeniu można przechowywać kilka butelek wina, które mogą się od siebie znacznie różnić i mieć zupełnie inne wymagania. To, ile butelek wina zmieści się do środka i jak podzielone są poszczególne strefy temperatury w dyspenserze, jest często najistotniejszą kwestią podczas wybierania wine-baru. Większe modele dyspenserów na wino idealnie sprawdzą się w lokalach gastronomicznych, na przykład w barach i restauracjach serwujących ten trunek na kieliszki, a mniejsze można wykorzystać w hotelach oraz w domach prywatnych. Dyspenser to zatem jak widać urządzenie dość uniwersalne, które pozwala przechowywać wino we właściwych warunkach i zachowuje jego walory smakowe aż do ostatniej kropli. Reasumując, dozownik do wina to niezastąpiony sprzęt.

Proste i funkcjonalne dyspensery do wina i wine-bary


Nowoczesny dyspenser do wina jest bardzo prosty i wygodny w obsłudze. Pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury w poszczególnych strefach lub komorach wewnątrz urządzenia. Gwarantuje wygodne serwowanie wina oraz zapewniają jego próżniowe przechowywanie po odkorkowaniu butelki. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wino po otwarciu stopniowo traci swój aromat i smak. Aby tego uniknąć, niezbędne jest zapewnienie im odcięcia od powietrza i innych czynników zewnętrznych. Funkcjonalny i estetyczny dyspenser, do którego w produkcji wykorzystano szkło hartowane, pozwala umieścić i przechowywać kilka butelek, zapewniając łatwość dostępu do wina.

Profesjonalne dyspensery do wina wyposażone są w pompy próżniowe, dzięki czemu jest to możliwe i wino zachowuje swój smak i aromat nawet przez kilka dni po otwarciu. Innymi słowy, wino w dozowniku zachowuje swoją świeżość, dzięki czemu każdy wine-bar może serwować swoim klientom doskonałej jakości trunek, jak i podczas domowych degustacji tego rodzaju napojów dozownik pozwoli na czerpanie prawdziwej przyjemności z picia wina. Różne wymiary dyspenserów pozwalają na stosowanie ich również w domowych barach, a zakres regulacji temperatury poszczególnych butelek sprzyja wydobywaniu z wina tego, co najlepsze.