Filozofia

FilozofiaW krajach o najwyższej kulturze stołu wino jest fundamentem. Gasi się nim pragnienie, serwuje się do posiłku na najbardziej rustykalnej prowincji, towarzyszy ono biznesowemu lunchowi, podejmuje się nim koronowane głowy. Wino nadaje się po prostu na każdą okazję.

Towarzystwo wina jest oczywiste. Wino uświetnia smak potraw, wino poprawia humor, wino tworzy atmosferę i nastrój. Powinniśmy, tak jak wielkie winiarskie narody, mieć zawsze pod ręką wino dopasowane do okoliczności.

Ponieważ wino samo w sobie jest dziełem, tak jak o obrazy i antyki należy o nie dbać! Wówczas będzie rosło w jakość, wyjątkowość oraz cenę.

Wino nie ma być stare, a dojrzałe i kompletne. Trzeba dysponować odpowiednią wiedzą i warunkami aby gronowy trunek mógł nam towarzyszyć latami i byśmy mogli uświetnić najważniejsze momenty w naszym życiu serwując coś absolutnie wyjątkowego.Nasza kolekcja win ma gigantyczny potencjał estetyczny. Warto ubrać butelki w odopwiednią formę, która zachwyci każdego. Warto przebierać w rozwiązaniach, które uświetnią przestrzeń w naszym salonie, kuchni, gabinecie, czy piwnicy.

Wino lubi ciszę, spokój i stałość warunków. Nie dziwi zatem, że już wieki temu ugruntowała się słuszna opinia, że wartościowe wina powinny być przechowywane w piwniczce. Dzięki odpowiedniej temperaturze,  wentylacji, wilgotności powietrza oraz ciszy, ciemności i braku wstrząsów w piwniczce wino stabilnie dojrzewa, a nie psuje się. To właśnie warunki piwniczne determinują subtelną granicę między przekwitaniem, a optymalnym rozwojem wina wraz z upływającym czasem. Tradycyjna piwniczka gwarantuje utrzymanie jakości i wartości naszych cennych butelek, zwłaszcza tych wyjątkowych mających wartość sentymentalną bądź inwestycyjną.
UA-87592430-1